" KALPLERDE SEVGİLER, DÜNYADA GÜZELLİKLER YOK OLMASIN "
" GÖNÜLLERE GİRMEK İÇİN BİR ÇİÇEK; ÇIKMAK İÇİN BİR KÖTÜ SÖZ YETER "
ÇİÇEKLER
 BİLGİ SAYFALARI
   ANA SAYFA
   BEN KİMİM
   ÇİÇEK BİLGİ
   BAHÇE BİLGİ
   AĞAÇ BİLGİ
   BALIKÇILIK BİLGİ
   ÇEŞİTLİ BİLGİLER
 FOTO SAYFALARI
   ÇİÇEKLER
   BAHÇELER
   AĞAÇLAR
   BALIKLAR
   TRAKYA BARAJLARI
   ÇEŞİTLİ
 OKULUM
   OKUL FOTO
   OKULUMA YARDIM
   TEŞEKKÜR
 EĞİTİM KÖŞESİ
   İNSANLIK
   İNSANLAR
   OYUNLAR
 ÇEVRE SORUNLARI
   DOĞA VE BİZ
   GÜZEL ÇİRKİN
 İLETİŞİM KURMA
   KONUK DEFTERİ
   SİTE ANKETİ
 
 
 

TEK YILLIK

ÇİÇEKLER

İKİ YILLIK

ÇİÇEKLER

ÇOK YILLIK

ÇİÇEKLER

SOĞANLI

ÇİÇEKLER

TRAKYA

KIR ÇİÇEKLERİ

BOŞ

BOŞ

NEDEN BİLGİ PAYLAŞIMI ?

İnsanlar doğar, gelişir, yaşar ve ölürler. Sadece insanlar değil doğadaki tüm canlılar böyledir. Doğaya baktığımızda her zaman bir şeyler üretme ve sunma çabasındadır. Ben de güzellikler yaratmanın zor olduğunu 1990 yılında bahçe ve çevre düzenleme işine girdiğimde  anladım. Gördüm ki doğayı kurtarmak güzel çevreler yaratmak bu yaşam şeklimizle ve hayata bakışımızla neredeyse imkansız.

Bunun için bilgi birikimlerimi Türkçe bilen tüm insanlarla paylaşmak istedim. Güzel atasözlerimiz vardır. " ağaç yaşken eğilir " işte bizlerde bu günden başlayarak doğa ile kucaklaşırsak bu iş olur. Bir şeyler yapabilmek için net bilgiler edinmek gerekir. Sitemin amacı budur. " kargaya yavrusu kuzgun görünür " çiçek, fidan, gül vb. satanlar bu malı alma bunu al demezler.  Sizlere vereceğim bilgiler net ve anlaşılır bilgiler olacaktır.

Çiçekler çok çeşitli renk, tür, boy, açma zamanları ve daha bir çok özelliklerine göre sınıflandırılırlar. Bu özellikleri bilmek işin yarısını çözmek demektir. Site bilgilerim dikkat ederseniz yavaş şekillenmekte. Bunun nedeni derme çatma oradan buradan resimlerle değil bana ait olan veya sizlerin gönderdiği resimlerden oluşmaktadır.

Yıldız Uludağ hanım dan çok güzel bir fikir geldi. " okulunuzda bölgenize ait kır çiçeklerinden bir köşe oluşturun." bu fikri hemen uygulamaya koydum. Çiçekleri ararken gördüm ki onları bulmak zor. Hayatta kalanların çoğu çalı diplerinde veya dik yamaçlarda, yani bizlerin talan etmediği yerlerde. Sizlerden gelebilecek her türlü fikre açığım. Doğal hayatı veya çevremizi güzelleştirmek Tuncay Yayla ile değil bu işe inanan çok sayıda insanlarla olacaktır. Bu amaç uğruna bizlerin de bir katkısı olursa gelecek nesillere bir yol açmış oluruz.

Gelecek nesillerin atalarından utanmaması; onur duyması dileğimle iyi günler dilerim.

ÇEVRE İLE İLGİLİ İYİ VEYA KÖTÜ FOTOĞRAFLARINIZI BEKLİYORUM

ANA SAYFAYA DÖN

İSTEĞİNİZE GÖRE MÜZİĞİ AYARLAYIN

" SEVGİYİ, GÜZELLİĞİ, MUTLULUĞU, BAŞARIYI VE SAĞLIĞI BULMANIZ DİLEĞİMLE İYİ GÜNLER DİLERİM "